Radosza-vészhelyzet-gyűrűk


Ki ne szeretne segíteni a bajba jutottakon? Megmenteni egy gyermeket, egy kis állatkát vagy magát a Földet? Most eljött az alkalom, kezedben a lehetőség. A nevéből is adódik, hogy veszélyben levő emberek, állatok, növények, illetve az őket veszélyeztető boszorkányok, ragadozó állatok és a környezetünket szennyező járművek gyűjtőhelye a Vészhelyzet-gyűrű.

A vízszintesen (a nagyobb gyűrűn) foglalnak helyet a ragadozók (cápa, tigris), aztán a környezetünket károsítók (teherautó, gyárkémény, láncfűrész), de ott láthatjuk a mesebeli mézeskalácsház boszorkányát és az életünket fenyegető bombát is.

A függőleges gyűrűn pedig a veszélyben levők vannak (Jancsi és Juliska, virág, fa, zsiráf, stb.)

Tudatosan úgy terveztük a játékot, hogy nehezebb legyen kirakni a függőleges gyűrűt, mint a vízszintest, hiszen az életben is nehéz megvédeni a bajban levőket, viszont nagyon könnyű bajt okozni, kárt csinálni és rombolni. Ha még óvodás vagy kisiskolás vagy, akkor nem kell törekedned mind a két gyűrű képeinek kirakására. Elég, ha csak a függőleges, vagy csak a vízszintes sor képeit rakod a helyükre. A teljes kirakáshoz segítenek a szülők, vagy a pedagógusok, (hiszen a Világ rendbetétele nem gyerekjáték.)

Hogy minek hol a helye, az nem egyértelmű. Régen például a farkas az ember ellensége volt, mert megette a bárányt. Ma azonban a farkast jobban veszélyezteti a kihalás, mint a bárányt. Éppen ezért azt a megoldást is el kell fogadnunk, hogyha a farkast nem a ragadozók közé (nem a vízszintes gyűrűre) helyezed. Hasonló a helyzet az egérrel. Igaz, hogy a kis szürke rágcsáló a háziasszonyok réme, ám a rajzfilmekben azt látod, hogy a „gonosz” macska állandóan kergeti a „védtelen” kisegeret. Tehát több jó megoldás is lehetséges. A lényeg, hogy vagy az egyik, vagy a másik sort rakd ki. Közben fejlődik a térlátásod, a kézügyességed, a logikus gondolkodásod, a finom-motorikus mozgáskészséged, és a környezetedet is még jobban megszereted játék közben.

Ugrás a lap tetejére